Soutěž Hodina slávy spočívala v tom, že každý den na náměstí vystupovaly pěvecké sbory s půlhodinovým programem, a poté se na Facebooku týden hlasovalo o vítězi. Těmi se stali právě pěvci z Mendíku a svou výhru, 20 třídenních skipasů na Kramolín, hned při převzetí věnovali dětem z dětských domovů v Boršově nad Vltavou a Horní Plané (spravedlivě každému domovu deset).

„Loni jsme také vyhráli a udělali jsme si výlet na lyže. Letos se studenti rozhodli věnovat skipasy dětem," řekla sbormistryně Mendíku Olga Thámová.

Mendík působí při Gymnáziu J.V. Jirsíka a letos měl napilno. Zpíval například v rámci pravidelného zahraničního výjezdu krajanům v rumunském a srbském Banátu, také na oslavách 145. výročí založení gymnázia a na hoře Kleť. V listopadu se Mendík zúčastnil sborového festivalu ve Zlivi a v prosinci zazpíval na budějovických i pražských adventních trzích. Letošní rok studenti zakončili adventním koncertem v Husově sboru na Palackého náměstí. V příštím roce v březnu se chystají na přehlídku gymnaziálních sborů Gymnasia cantant, ve které letos postoupili do celostátního kola.