Písničky nacvičovali z poslaných nahrávek, ukrajinskou písničku měli zčásti připravenou také v češtině. V menším kostele, zaplněném do posledního místečka, zazpívali členové Mendíku písně z obvyklého repertoáru i rychle nacvičené novinky. Podle sbormistryně Olgy Thámové se na pódiu sešli současní i bývalí studenti, dohromady přes šedesát zpívajících. "Měli velký zájem," zdůraznila Olga Thámová a dodala, že přišli i maturanti třeba z roku 2013.

Koncert iniciovali sami studenti. "Nacvičovali jsme celý den v neděli," zmínila Olga Thámová a dodala, že předtím poslala písně z programu dětem přes internet. Účinkující si je pak sami doma předem naposlouchali. A přišli perfektně připravení. Dobrovolné vstupné bylo určeno pro Ukrajinu. Proto měli zpěváci buď kravaty v modré nebo žluté barvě, kdo neměl kravatu, vzal si šátek, šálu nebo třeba baret. Absolventi vyrobili i stužky v barvách Ukrajiny. A jeden z absolventů, který má kapelu, doporučil jako ukrajinskou píseň Hej, sokoli! Text převedl dokonce i do češtiny. "Kousek se zpíval česky, celá ukrajinsky," řekla k úplné novince repertoáru sbormistryně.

Ohlas v přeplněném kostele byl velký. Atmosféra byla mimořádná. Lidé tleskali nejen v lodi, ale i ze zaplněné kruchty. Protože je kostel součástí areálu Biskupského gymnázia, kam patří i internát, zaplněna byla i okna internátu, která jsou do kostela. Posluchači stáli i na schodech vchodu a venku a někteří zájemci svou účast i vzdali, když viděli, že není šance dostat se dovnitř.

Ve prospěch Ukrajiny se vybralo 69 840 korun. "Tolik jsem nečekala, to mě překvapilo," zdůraznila Olga Thámová s tím, že i když bylo hodně lidí, museli dávat velké částky. Peníze byly v pondělí po koncertu poslány na účet SOS Ukrajina, který zřídila organizace Člověk v tísni.

V pondělí čeká Mendík ještě stejné vystoupení ve Vodňanech v kostele Narození Panny Marie, kde se od 18.30 hodin koná společné setkání Čechů a Ukrajinců, které organizuje kněz Josef Prokeš.