„Začaly jsme se scházet stále častěji a vymýšlely jsme, jak oživit kulturní dění v naší obci, která má přibližně sto obyvatel. Hasiči u nás pořádali ples a nic dalšího se tu v podstatě nedělo," vrací se do minulosti Zuzana Pouzarová.

Nuzické ženy se proto rozhodly, že do své obce vnesou svěží závan kultury. Na začátku jich bylo třináct a pro svou další činnost svého spolku si po dlouhém přemítání zvolily název Nuzický zvonek.

„Říkaly jsme si, že zvon člověka provází celým životem. Hlavně zvon na kostele. A do názvu jsme také chtěly promítnout jméno vesnice, ze které pocházíme," vypráví Zuzana Pouzarová. „Jenže Nuzický zvon, to se nám na naše sdružení zdálo příliš honosné. A zvoneček bylo zase příliš zdrobnělé. A tak jsme nakonec zvolily kompromis – Nuzický zvonek," vysvětluje.

A pak to šlo ráz na ráz. Společně s hasiči zorganizovaly sousedky z Nuzic mikulášskou zábavu. Adventní čas zpestřily společným zpíváním koled před kapličkou. Vznikl také program ke Dni matek 
a děti se každoročně baví v pohádkovém lese.

Pohádkový les. S organizováním akce pro děti členkám Nuzického zvonku pomáhá dalších až padesát dobrovolníků.

„Hlavně v předvánočním období máme každoročně víc a víc práce. Vyjíždíme na koncerty mimo Nuzice, uspořádali jsme vánoční vystoupení ve vltavotýnské Sokolovně. Postupně s námi začali spolupracovat i lidé z různých koutů jižních Čech," vypráví Zuzana Pouzarová.

Pod vedením vltavotýnské rodačky Pavlíny Ďuriačové, jež svůj talent prokázala i v televizní pěvecké soutěži, se Nuzický zvonek každoročně zapojuje také do akce našeho Deníku Česko zpívá koledy.