„Je to letos první projekt, kterého se účastní oba stupně,“ uvedl včera Luboš Staněk při dovršení přípravných prací. Pavilony a schodišti putovaly jednotlivé třídy a seznamovaly se s historií svého vzdělávacího ústavu. V pondělí se navíc otevřou dveře sídlištní základky pro veřejnost a absolventy při dnu otevřených dveří a v pátek pro bývalé zaměstnance.


K mání je i speciální příloha Dračích novin. „Noviny k tisku jsme ale připravovali tři měsíce, jako jindy. Vycházíme čtyřikrát za rok,“ uvedl za autory Ivan Vaněk. „Děláme je od šesté třídy. Baví nás to,“ doplnily Jana Procházková a Štěpánka Joklová.


„Tentokrát ale přispělo víc lidí než jindy,“ poznamenala Jana Procházková s poukazem na zvláštní přílohu. Děti pátraly i v historii základky. „Zajímavé bylo poznávat staré fotky,“ poznamenal Jan Ertl z 9. B. „Také jsme stavěli model školy. Na fotkách je i vidět, jak se stavěla,“ připojili Vašek Lukáš a Dominika Bosá. „Potíž byla jen v tom, že jsme na hodně věcí měli málo času,“ posteskla si Diana Archmanová.


„Ve finále to byl tak týden dva na dokončovací práce,“ vysvětlil Jaroslav Binder. Mladší děti zaujala i prezentace, kterou si o svých třídách udělaly například osmáci.


„Všichni přinesli fotky, muziku jsme vybírali sami,“ řekl k Tomáš Daniel, kterému nejvíc pomáhal David Klečka. „Nejtěžší bylo udělat to tak, aby to běželo,“ konstatovali Ondřej Theiner a Tomáš Bako. „Přinesl jsem z domova hrací konzoli a promítáme to přes projektor,“ dodal k technickému zákulisí Daniel.

Projekt zahájila škola v září. Ve čtvrtek se jednotlivé díly mozaiky skládaly dohromady a včera si vše mohly děti prohlédnout na speciální trase. Třeba i to, jak se změnila za posledních dvacet let výuka jazyků.