Nehybná těla bez života ležící na silnici, nad jedním stojí záchranář s transfuzí. Úplně zdemolované auto, druhé stojí mimo silnici vedle u lesa za příkopem. Několik blikajících sanitek, policejní auto, nedaleko přistál vrtulník. Všude kolem horečně pracující záchranáři, hasiči, policisté, všichni se snaží, co mohou. Auta stojící v koloně a nechápavé pohledy řidičů, kteří přežili svou smrt. Kdyby totiž jeli o pár minut dřív, mohli se stát obětí nehody právě oni. V sobotu odpoledne si na Třeboňsku smrt vybrala další silniční daň – zemřeli dva lidé.

„Byl jsem tady asi za minutu,“ svěřuje se svědek dopravní nehody, který byl v osudné chvíli v nedalekém občerstvení. „Neslyšel jsem sice ránu, jak se obě auta srazila, ale uviděl jsem dým. Tak jsem hned přiběhl. Každý týden je tady nějaká nehoda. Co ti lidi blázní a proč jezdí tak rychle,“ ulevuje si muž, který si nepřál zveřejnit jméno a který sledoval na místě počínání záchranářů.

„Když jsem viděl, jak je to auto rozpáraný, ani jsem tam nešel. Když jezdíte autem, jste jednou nohou v kriminále a druhou v hrobě,“ dodal otřesený svědek tragické sobotní nehody.

„Dopravní nehoda mezi Mlákou a Stráží nad Nežárkou byla nahlášena v sobotu v 16.57 hod,“ říká Marek Slabý, lékař a šéf Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje. „Na místo jsme okamžitě vyslali šest posádek z Jindřichova Hradce, Třeboně a Českých Budějovic a navíc i vrtulník. Ve dvou zcela zdemolovaných vozidlech bylo deset zraněných. Ještě před naším příjezdem zemřela řidička jednoho vozidla. Další oběť zemřela během transportu do vrtulníku a po marném resuscitačním úsilí.“

Další zranění pak skončili v jindřichohradecké a českobudějovické nemocnici.

„Podle dosavadního šetření vyjela sedmačtyřicetiletá řidička se svým osobním vozidlem Renault 5 ze svého jízdního pruhu a čelně se střetla s protijedoucím osobním vozidlem Kia Sportage,“ říká jihočeský policejní mluvčí Milan Bajcura.

„Následky tohoto střetu byly velmi tragické. Na místě zemřela řidička vozidla renault a její dvacetiletý spolujezdec, který seděl vpředu. V jejím vozidle byly těžce zraněny další tři osoby. V druhém vozidle kia se těžce zranilo pět osob.“

Silnice byla na více než čtyři hodiny zcela uzavřena a odklon dopravy se prováděl po objízdné trase.

„Na tomto úseku silnice mezi Jindřichovým Hradcem a Třeboní se již jedná během tří uplynulých víkendů o pátou oběť, která podlehla následkům střetů osobních vozidel,“ zdůrazňuje černou pravdu Milan Bajcura.

„Řidiči by měli být obezřetní a neměli by přeceňovat své síly a schopnosti,“ nabádá jihočeský policejní mluvčí.