Tento týden začala v Českých Budějovicích částečná uzavírka Novohradské ulice ve Starých Hodějovicích na výjezdu z Českých Budějovic. Stavební úpravy jsou nutné kvůli budoucí mimoúrovňové křižovatce na dálnici D3, která se v těchto místech buduje.

Podle Adama Kolouška z oddělení komunikace Ředitelství silnic a dálnic ČR bylo nutné práce provést nyní i přes současnou značně komplikovanou dopravní situaci v jižní části Českých Budějovic a okolí. Kvůli alespoň částečnému zlepšení situace proto byla dočasně zprovozněna ulice Ke Studánce. Přesto se v první den omezení tvořily v místě částečné uzavírky dlouhé kolony.

"Řešený úsek osadil jeden ze zhotovitelem D3 vybraných podzhotovitelů semafory na třech ramenech. I přes snahu usnadnit průjezd Novohradskou ulicí i tím, že byla předčasně zprovozněna ulice Ke studánce, docházelo hned v první den uzavírky ke kolapsu dopravy na výjezdu z města. Stížnosti řady řidičů jsme zaznamenali a podnikli jsme nezbytné kroky k alespoň částečnému zlepšení dopravní situace v této části Budějovic," uvedl Adam Koloušek.

Lukáš Pech podporuje očkování.
V této době nevidím jiné východisko, než se očkovat, tvrdí útočník Lukáš Pech

Změna rytmu

Ve středu 24. listopadu 2021 proto bylo místo uzavírky opatřeno novými tzv. inteligentními semafory. "Jsou schopny efektivněji řídit provoz. Prodloužily dobu pro projetí vozidel na vjezdu do Budějovic v ranních hodinách a dále pak prodloužily dobu pro projetí vozidel na výjezdu z Budějovic v hodinách odpoledních," doplnil Adam Koloušek.

"Současně také jednáme se zhotovitelem stavby o akceleraci stavebních prací a zkrácení doby dopravních omezení v řešeném úseku. Částečná uzavírka komunikace je povolená od 23. 11. do 17. 12. Pokud to klimatické podmínky dovolí a bude možné práce na výstavbě okružní křižovatky provádět každý den, zkrátíme dobu trvání uzavírky na polovinu," uvedl Adam Koloušek. "Za komplikace způsobené stavbou se všem řidičům a obyvatelům Starých a Nových Hodějovic ještě jednou omlouváme," zdůraznil Adam Koloušek.

Do Rakouska

Dálnice D3 se nyní u Českých Budějovic staví v úseku Úsilné - Hodějovice a zároveň v navazujícím úseku Hodějovice - Třebonín. Nejkomplikovanějším místem stavby je budoucí tunel Pohůrka. Dálnice má odvést z Českých Budějovic tranzitní dopravu na trase Praha - Linec, případně Praha - Český Krumlov.