Zooložka Markéta Jariabková z hlubocké zoo dohlíží v těchto dnech na to, aby zvířata měla nejen misky s vodou. „Když jsou horké dny, jako bylo pondělí a dnes úterý, tak těm, co se rádi koupou, dáváme lavory s vodou a mají napuštěné bazény na ochlazování,“ přiblížila tyto dny v zoo tím, že například sovy dostávají větší lavory s vodou, protože se rády osvěží. Některá zvířata mají jezírka, kde se mohou koupat.

„Tygři, medvědi a další šelmy si rády zaplavou, pak většinou horké dny prospí ve stínu a aktivní jsou večer. Také se jim dávají různé „zmrzliny“, ledové kostky. Poníky sprchujeme, vezmeme je hadicí, nepouštíme na ně ledovou vodu, abychom jim nezpůsobili vážné problémy, jako třeba zápal plic. Takže je sprchujeme vlažnější vodou. Oni pak jdou, vyválí se v zemi…,“ vylíčila, jak si zvířata lebedí při ochlazování.

Zmražené ryby v ledu jsou pochoutkou i pro vydry. Klokani, kteří pochází z Austrálie tolik vodu podle zooložky nevyhledávají. „Klokani mají hlavně možnost úkrytu a stínu. Nažerou se a jdou se schovat,“ zmínila.

Zvířata zaměstnanci hlubocké zoo sprchují ve dnech, kdy jsou parna. „Když je nám horko a jsou opravdu vysoké teploty, tak je ochlazujeme,“ dodala Markéta Jariabková.