Ve čtvrtek 23. listopadu se uskuteční již 6. ročník celorepublikového projektu Noc venku. V Českých Budějovicích zájemce přivítá kavárna Měsíc ve dne, kde si budou moci vyslechnout životní příběhy lidí bez domova, zhlédnout bezdomovecké divadlo Popelka z popelnice a projekci dokumentu Můj stan, můj hrad.

V programu večera stojí i dražba. Přihazovat se bude na obraz, který namaloval jeden z bezdomovců.

„Vstupné jsou trvanlivé potraviny v hodnotě 50 Kč: polévky, konzervy, paštiky atd. Tyto potraviny budou využity pro bezdomovce v zimním období,“ vysvětluje Šárka Jarolímková z Městské charity České Budějovice. Cílem projektu Noc venku, který se koná v různých městech po celé České republice, je seznámit zájemce s problematikou bezdomovectví. Městská charita tento projekt organizuje už po čtvrté.

Noc venku začíná v 18 hodin v Literární kavárně Měsíc ve dne.

Šárka Jarolímková popisuje hlavní bod programu: „Po 22. hodině s námi můžete přespat Na Sadech přímo pod hvězdami. Cílem je, aby si lidé na vlastní kůži vyzkoušeli spát venku na ulici jako člověk, který domov nemá, ráno se vzbudit a jít do práce. Po absolvování Noci venku nocležníci obdrží certifikát.“