Barokní kostel v Dobré Vodě má od soboty zase své zvony, které přijel vysvětit arcibiskup a nuncius v ČR J. Ex. Mons. Diego Causero.


Po církevním obřadu se nových symbolů kostela chopil stavební jeřáb a pracovníci začali zvony připravovat na svá místa. Nové atributy kostela vyrobila věhlasná zvonařská dílna rodiny Pernerů a jména dostaly podle svaté Barbory, svaté Anežky a poslední bude připomínat život a skutky papeže Jana Pavla II.


„Pro mě svěcení zvonů znamená, že se lidé podle mého názoru opět začínají vracet k duchovnímu životu a víře. Protože zvon je třeba nějak zaplatit a ti lidé, kteří na něj přispějí, tak mají ten duchovní motiv. To je skutečně věc jejich víry, a to je skutečně dobře,“ usoudil po slavnostním svěcení hejtman Jihočeského kraje Jan Zahradník. „Myslím si, že u nás v Čechách by mělo dojít k většímu příklonu k náboženství od těch ryze materiálních zájmů. A když vidím, kolik sem dnes přišlo lidí, tak si myslím, že to přece jen nějaký význam pro budoucnost má,“ doplnil Zahradník.


Před samotným svěcením se obcí protáhl slavnostní zvonkový průvod. Řada lidí si tak s sebou přinesla malé zvonečky, které svým cinkáním doprovázely větší „bratry“ k novému působišti ve věži kostela.


Především ale malé mužské diváky nejvíce nadchla samotná montáž zvonů do útrob kostela. Mnozí tátové tak brali své ratolesti na ramena, aby jim pohled na velký pracující jeřáb nic nekazilo.


„Tati, podívej, jak se to vysouvá. A jak to, že to ty zvonečky unese?“ pokládal jednu všetečnou otázku za druhou šestiletý blonďatý Adámek Valenta, který se přijel podívat s celou rodinou na Dobrou Vodu až z Kaplicka.