Záhadná rasa

Mohu se stala fenoménem na sklonku roku 2022, kdy si jejích fotografií a úspěchu na sociálních sítích všimla média. Malý neuvěřitelně kulatý psík s načechranou hebkou srstí, pomalým pohybem a rozvážným chováním je opravdu originální.

Mohu nejdřív budila zájem kolemjdoucích při svých procházkách na ulicích v japonské Ósace, a když její majitelka začala zveřejňovat obrázky ze života svého pejska, stala se miláčkem statisíců lidí na celém světě.

Kulatý pes v akci:

| Video: Youtube

Všiml si ji i deník New York Post  a citoval její majitelku Nanae, kterou tak obrovský zájem o jejího psa překvapil. „Nevím, proč je tak populární. Všichni se na ni na ulici dívají a neustále se ptají, jaké je to plemeno,“ řekla.

Jaké rasy je Mohu? To je pro mnohé lidi skutečně záhadou, protože je mate její zvláštní srst. Řešilo se to i v diskusích na sociálních sítích. Hodně jejích fanoušků mělo za to, že jde o maltézského pinče, jiní dokonce vymýšleli název pro nové psí plemeno, ale většina se shoduje, že jde o křížence pudla.


Nahrává se anketa ...

Srst chce speciální péči

To, že skutečně jde o pudla, potvrzuje i majitelka. Za svůj neobyčejný vzhled vděčí Mohu své zvláštní srsti. Jako štěně prý vypadala stejně jako ostatní miniaturní pudlové, ale jak jí dorůstala srst, získávala postupně kulatý načechraný vzhled, jaký má dnes.

„Miniaturní pudlové nelínají jako většina psů, takže jim může narůst poměrně dlouhá srst. Většina majitelů miniaturních pudlů se zpravidla rozhodne, že srst svých psů nechá ostříhat nakrátko, protože je to jednodušší na údržbu, ale není to předpis,“ vysvětluje zpravodajský portál Good News.

Dlouhá srst však vyžaduje speciální péči, každodenní kartáčování a dokonalý střih. „Je to určitě roztomilé, ale tolik práce s údržbou,“ komentuje to web Good News. Podle Nanae i podle zveřejněných videí je však Mohu velmi klidné a trpělivé stvoření, což při úpravě srsti určitě hraje významnou roli.

Mohu slaví osmé narozeniny:

Dokonalý vzhled obdivují i její fanoušci. „Upřímně, ta úprava nemůže být levná… Za tento tvar a objem bychom byli ochotni převést celý bankovní účet. Vybíráme druhou kreditní kartu pro Mohu!“ píše jeden z nich. „Absolutní nadýchaná dokonalost,“ rozplývá se další.

Jednou z mála možností, kdy lidé mohou vidět, jak Mohu opravdu vypadá, je moment, kdy ji její majitelka osprchuje a mokrá srst Mohu zplihne.

Medvídek, nebo prachovka?

O fanoušky nemá Mohu nouzi. V současné době má přibližně 385 tisíc sledujících jen na Instagramu a další tisíce lidí ji sledují i na dalších sociálních sítích. Řada z nich jí 20. ledna blahopřála k osmým narozeninám.

„Příznivci Mohu s potěšením sledují všechno, k čemu se dostanou - od jejích snímků ve slavnostních nebo strašidelných kostýmech až po roztomilá videa, jak pobíhá po domě a hraje si,“ napsal deník Mirror.

Mohu v koupelně:

Nezvykle vypadající Mohu lidé přirovnávají k plyšovému medvídkovi, ale i k prachovce. Někteří její příznivci kulaté fence dokonce dali nové jméno a říkají jí Scoobert podle slavného chytrého psa z animované série Scooby-Doo.